Mastürbasyon ve Erken Boşalma

Genel anlamda baktığımız zaman çok erken yaşlarda başlanan mastürbasyon alışkanlığı, bu alışkanlığın toplumsal kabuller tarafından kötü, pis olarak değerlendirilmesi ve kişinin mastürbasyonu hızlı ve çabuk bir şekilde yapmayı öğrenmesi ve otomatik olarak da biran önce boşalmaya şartlanması gelmektedir.

Çocukluk çağında erken yaşlardaki mastürbasyonlarla öğrenilen çabuk boşalma alışkanlığı ileriki yaşlarda da cinsel hayatta da devam ederek erken boşalma sorununun meydana gelmesinde önemli bir unsur olmaktadır.

Erken boşalmayı ve sertlik problemini penis büyütücü Dr. Love ile  atlatın!

Cinsel hayatın ilk yıllarında gençlerin, erken yaştaki erkeklerin fiziksel kapasiteleri cinsel güçlerinin fazla olması nedeniyle 1. ilişkide erken boşalınıp belli bir süre sonra 2. ilişkiye geçilmesi yani bir doygunluktan sonra biraz daha zorlama ile 2. ilişkinin yaşanması ve daha önce bir doygunluk olduğu için de bu sürenin daha uzun sürmesi ile beraber partner tatmin edilebildiğinde aslında göreceli olarak ortada bir sorun yokmuş gibi hissedilebilmektedir. Tabii bu bazı erkeklerde olabilmekte, bazıları bunu da sağlayamaya bilmektedir. Ama yaş ilerledikçe, cinsel performans düştükçe, hayat koşulları zorlaştıkça, zamanlar ve koşullar artık kısıtlı hale geldiğinde maalesef 2. ilişki yaşanamadığı zaman ciddi bir erken boşalma problemi meydana çıkmaktadır.

Erken Boşalan Erkekler Ne Yapmalı?

Cinsel yaşam, erkeğin sertliğiyle başlayıp sertliğini kaybetmesiyle bittiği için sertleşme sürecini boşalma sürecini kontrol etmesi cinsel yaşamın kalitesi ve standartları açısından çok çok önemlidir. Maalesef erkeklerin %60’ından fazlası bu problemden müzdariptir. Ama konu cinsellik ve erkeklik olduğu için birçoğu utanmakta, çözüm aramaktan kaçınmakta ve doktora-terapiye başvuramamaktadır.

Başlangıçta evliliğin ilk zamanlarında pek fazla önemsenmeyen bu problem, ileri ki yaşlarda cinsel ilişki sayısının sayısının sıklığının düşmesiyle beraber daha bir şekilde gündeme gelmekte, evliliğe, karı-koca arasındaki mutluluğu zedelemektedir.

Boşalmasını kontrol edemeyen (erken boşalan), bunu yeterli süreye kadar uzatamayan erkekler kendini yeteneksiz, beceriksiz hissetmekte ve eşini tatmin edemeyeceğini düşünmektedir. Eşler de aynı şekilde kendilerinin yeterince beğenilmediğini düşünmekte ve her iki tarafta bir süre sonra cinsellikten uzaklaşmakta ve soğumaktadır. Erken boşalma probleminin devam ettiği süreçlerde bir süre sonra erkeklerde cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri meydana gelmektedir.

Erken boşalma problemi, belki ilişkinin ilk günlerinde veya ilk aylarında olabilir. Ama kişi rutin ve düzenli bir cinsel yaşantıya kavuştuktan sonra eğer boşalmasını kontrol edemiyor ise, kendine ve partnerine yeterli sürede bunu durdurmayı sağlayamıyorsa demek ki ortada bir erken boşalma problemi vardır.

Bütün cinsel problemlerde olduğu gibi erken boşalmanında doğal bir süreç olduğunu insan hayatında olabilecek bir problem olduğunu diğer hastalıklardan, sorunlardan bir farkı olmadığını kabul edip, erkek eğer sürecinin eşine yeterli olmadığını fark ediyorsa bunun çözüm yoluna gitmesi gerekir.

Erken boşalıyorum diyenler ve bu problemin üstesinden gelmek için ne yapabilirim ile ilgili soruya yanıt arayan erkekler.

Erken boşalma problemi olan erkeğin yapması gereken tek şey bu konuda eğer kendi başına bir çözüm sağlayamıyorsa bir uzmana başvurup terapi almaktır. Bu süreci yaşarken bununla yüzleşmekten, terapiye gitmekten kaçınan çiftler bir süre sonra artık hiçbir şekilde doktora-terapiye gidemez olabilmektedirler. Hâlbuki insan için en önemli şey yaşamaktır ve canlı kalmaktır, neslin devamıdır. Neslin devamlılığı için de cinsellik şarttır. Cinsellik, yemek-içmek gibi hayatımızın bir parçasıdır.

penis büyütücü

Sağlıklı bir cinsellik, sağlıklı bir yaşam demektir. Bütün istatistiklere baktığımız zaman; normal, düzenli ve sağlıklı bir cinsel hayatı olan kişilerin daha uzun süre yaşadıkları, kadınlarda bu sürecin menopozu geciktirdiği, erkeklerde kalp hastalıkları gibi sorunları, yağlanma, şişmanlama gibi sorunları ertelediği görülmektedir. Demek ki insan için sağlıklı bir cinsellik yaşamak gerekir. Sağlıklı bir cinselliği yaşamak için de uymamız gereken belli kurallar vardır. Bu kurallardan bir tanesi kendinizi yani nefsinizi kontrol etmektir. Nefis kontrolü, cinselliği uygun yerlerde, uygun zamanda ve uygun kişiyle yaşamakla başlayıp süreyi kontrol etmekle tamamlanmaktadır. Cinsel ilişkide süreyi kontrol etmek aslında çok basittir. Biraz daha zor ve önemli olan birçok şeyi çok rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

İnsan hayatı ve yaşantısı için en önemli şey özgür olmaktır. Eğer hayatınızdaki süreçleri siz kontrol edemiyorsanız özgür değilsiniz demektir. Bu durum cinsellikte de aynıdır. Eğer boşalmanızı siz kontrol edemiyorsanız sürecinizi siz belirlemiyorsanız özgürlüğünüzü kaybetmişsiniz demektir.

Bunu için hayatınızdaki her süreci siz yönetmeli ve kontrol etmelisiniz. Çözümü çok kolay olan bir erken boşalma problemi için kendinizi üzmeyin ve bu konuda hemen yardım alın. Göreceksiniz ki siz de çok kısa süre içerisinde hayatını kontrol edebilen güçlü ve sağlıklı bir erkek olacaksınız.

Her şeyden önce kişinin ciddi anlamda bu süreçten (erken boşalmadan) kurtulmayı yani tedavi olmayı istemesi gerekir. Tedavi olmak istiyorum demekle tabii ki gerçek bir istek ortaya çıkmamaktadır. Süreç içerisinde tedavinin gerçekleşebilmesi için bir bedel ödemeniz ve zaman ayırmanız gerekir.

Herkesin bunu yönetebilecek beceriye sahip olduğunu bu kişinin diğer insanlardan bir farkı olmadığını diğer insanlar nasıl bu süreci yönetebiliyorlarsa onun da gereğini yaptığı zaman bunu yönetebileceğini bilmesi, istemesi, inanması ve tabii ki çözüm yolunda gereken şeyleri yapması gerekir.

Erken boşalma sorununuz var ise, bu birçok erkeğin yaşadığı bir sorundur. Bu sorunun tedavi edilmediği durumlarda insan hayatında yerleşik bir problem haline gelir. Her yaşta ve eğitimdeki erkek bu sorunu yaşayabilir. Problem haline gelmeden çözümünü bulmak ve çözümü için bir doktora-terapiste başvurmak gerekir.

Problemler, hastalıklar insanlar içindir. Bunları sıkıntı haline gelmeden çözmek gerekir yoksa yerleştiği zaman çok ciddi sıkıntılar yaratabilmektedir. Cinsel problemler için çözüm aramaktan sıkılmamalı, utanmamalı ve bunu ertelememeliyiz.

Ara Sıra Erken Boşalma Yaşayanlar Tedavi Olmalı Mı?

Bir erken boşalma probleminin sizin için sorun olduğunu düşünüyorsanız, bu partnerinizle aranızda bir sorun haline geliyorsa, partneriniz bunu gündeme getiriyorsa veya siz bundan psikolojik birtakım sıkıntılar duyup kendinizde yetersizlik duyguları hissediyorsanız o zaman ortada bir tedavi edilmesi gereken problem var demektir. Bunun çözümü için de doktora başvurmak gerekir.

İnsan nefsine baktığımız zaman cinselliği de birçok olayla özdeştirebiliriz. Çok acıkan bir insanın, kontrolsüzce ve hızlı yemek yemesi gibi ya da çok doygun bir insanın yemeği fazlaca istekli yememesi gibi cinsellikte kişinin hem fiziksel hem de psikolojik süreçleri ile çok çok ilgili olup çok sık cinsellik yaşayan bir kişi belli bir süre cinsel istemeyebilir. Bunun gibi de uzun bir müddetten sonra cinsellik yaşayan kişide de bir kontrolsüzlük ve erken boşalma görülebilir ki bu doğal olarak kabul edilmektedir.

Bir sorunu erken boşalma kontrolsüzlüğü olarak tanımlayabilmemiz için kişinin rutin bir cinsel yaşantısının olması, bu süreç içerisinde de bunun kişiyi rahatsız edecek aralıklarla tekrar etmesidir. Yoksa 1-2 kere olmuş, yeni evlenmiş bir kişinin evliliğin başında ilk 1 haftalık, 10 günlük veya 1 aylık süreçte böyle bir sıkıntı yaşamışsa biz bunu ciddi bir problem olarak değerlendirmemekte süreç içerisinde bu sorunun ortadan kalktığı görülmektedir.

Erken Boşalma Tedavi Edilebilir mi?

İnsan için en önemli olan nefes alıp vermeyi bile bir süreliğine sınırlarının yettiği kadar durdurabilmektedir. İkinci etapta yapılması gereken yemek yemeyi bir süre kadar bekletilebilmektedir. Ve bunun gibi hayatınızda daha birçok şey ertelenebilmektedir. O zaman boşalma sürecini (bknz: boşalma süreleri) de erteleyebilecek güce sahipsiniz demektir.

Bu konuya eğilmiş, bunu gerçekten çözmek isteyen erkeklerin hepsi bu sorunu çözebilir. Erken boşalma, kontrolü çok rahat öğrenilebilen bir süreç ve birçok kişi bu alanda terapi aldıktan sonra rahat bir şekilde kalıcı bir öğrenmeye geçebilmektedir. Ama burada önemli olan husus, kişinin bunu çözmeyi istemesidir. Erkeğin bu durumu ciddiye alması, bunu bir yetersizlik değil de bir sorun olarak değerlendirmesi ve bunun tedavisi (erken boşalma tedavisi) için başvurması gerekmektedir.

Add a Comment

error: İçerik çalma yavşak!!!
istanbul travesti | | istanbul travestileri | ankara travestileri | film izle | travesti | ankara travesti